Europe

Titular members

Substitute members

Josef Stredula,

Czech Republic

Lucie Studnicna (Ms),

Czech Republic

Mare Anceva (Ms),

Macedonia

Reneta Petrova (Ms),

Bulgaria

Anton Rozman, Slovenia

Emil Machyna,

Slovakia

Elena Petrovici (Ms),

Romania

Tamas Székely,

Hungary

Alexei Bezymyanykh,

Russia

Mikhail Tarasenko,

Russia

Wassilij Dudnik,

Ukraine

Gennadi Fedynich,

Belarus

Ivan Mokhnachuk,

Russia

Valery Matov,

Ukraine (2012-2013)

 

Jahangir Aliyev,

Azerbaijan (2013-2014)

 

Mavzhuda Halilova (Ms),

Uzbekistan (2014-2015)

 

Lev Mironov,

Russia (2015-2016)

Arve Bakke,

Norway

Jens Bundvad,

Nordic IN

Mads Andersen,

Denmark

Leif Sande,

Norway

Monika Theodorsson (Ms),

Sweden

Antti Rinne,

Finland

Christian Pilichowski, France
(July 2012 - Dec 2013)

Philippe Martinez, France
(July 2012 - Dec 2013)

Francis Orosco, France
(Jan 2014 - June 2014)
Christian Billebault, France
(Jan 2014 - June 2014)

Rainer Wimmer,

Austria (2014-2016)

Renzo Ambrosetti,

Switzerland (2014-2016)

Edeltraut Glänzer (Ms),

Germany

Maike Niggemann (Ms),

Germany

Michael Vassiliadis,

Germany

Michael Mersmann,

Germany

Christiane Benner (Ms),

Germany

Helga Schwitzer (Ms),

Germany

Berthold Huber,

Germany

Jürgen Kerner,

Germany

Ben Roodhuizen,

The Netherlands

Henk van der Kolk,

The Netherlands

Alfons de Potter,

Belgium

Erik van den Heede,

Belgium

Paul Lootens,

Belgium (2012-2014)

Jean-Claude Bernardini,

Luxemburg

Herwig Jorissen,

Belgium (2014-2016)

Len McCluskey, UK

Tony Burke, UK

Allen Black, UK

Rob Johnston, UK

Blandine Landas (Ms),

France

(July 2012 – June 2014)

Jean-François Renucci,

France

(July 2012 – June 2014)

Joël Charteaux, France

(July 2014 – June 2016)

Brigitte Chapelle (Ms),

France

(July 2014 – June 2016)

Maurizio Landini,
Italy
Emilio Miceli,
Italy

Javier Urbina,

Spain

(July 2012 – June 2013)

Antonio Deusa Pedraso,
Spain

(July 2012 – June 2013)

Agustín Martín Martinez,

Spain

(July 2013 – June 2016)

Juan Blanco Blanco,
Spain

(July 2013 – June 2016)

Unai Martinez,

Spain

(July 2014 – Dec 2014)

Itziar Larrazabal,

Spain

(July 2014 – Dec 2014)

Antonio Deusa,

Spain

(Jan 2015 – June 2016)

Javier Urbina,

Spain

(Jan 2015 – June 2016)

Mustafa Kumlu,

Turkey

Nurettin Akcul,

Turkey 2012-2013

 

Abdullah Karacan,

Turkey 2013-2014

 

Ferudun Tankut,

Turkey 2014-2015

 

Nurettin Akcul,

Turkey 2015-2016

©2014 – industriALL